PSAA20R-480-R-CR2
Part No
PSAA20R-480-R-CR2
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 20W
Approval Agency :
CE, cULus
Current - Output (Max) :
420mA
Efficiency :
Level V
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
Multi-Blade
Input Type :
Multi-Blade (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
300mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
20 W
Product Status :
Obsolete
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
48V