PSAA18U-150-R-CR2
Part No
PSAA18U-150-R-CR2
Manufacturer
PHIHONG USA
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 18W
Manufacturer :
PHIHONG USA
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cULus
Current - Output (Max) :
1.2A
Efficiency :
Level V
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
300mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
18 W
Product Status :
Obsolete
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
15V