PSAC30U-560-R-C2
Part No
PSAC30U-560-R-C2
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 56V 30W
Approval Agency :
CE, cULus
Current - Output (Max) :
540mA
Efficiency :
Level V
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
300mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Power (Watts) :
30 W
Product Status :
Obsolete
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
56V