PSAC30U-560-R-C3
Part No
PSAC30U-560-R-C3
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 56V 30W
Approval Agency :
CE, cULus
Current - Output (Max) :
540mA
Efficiency :
Level V
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
300mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 1.7mm I.D. x 4.0mm O.D. x 10.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
30 W
Product Status :
Obsolete
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
56V