PSAC60W-480-R-CR2
Part No
PSAC60W-480-R-CR2
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 60W
Current - Output (Max) :
1.25A
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C8
No Load Power Consumption :
500mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Power (Watts) :
60 W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
48V