EMSA200090K-P5P
Part No
EMSA200090K-P5P
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 20V 18W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CCC, CE, cULus, GS, PSE
Current - Output (Max) :
900mA
Efficiency :
Level V
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
Multi-Blade
Input Type :
Multi-Blade (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
300mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
18 W
Product Status :
Obsolete
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
20V