ETS180750U-P51-ET
Part No
ETS180750U-P51-ET
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 135W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cULus, TUVgs
Current - Output (Max) :
7.5A
Efficiency :
Level V
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
500mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Power DIN, 4 Pin
Polarization :
Power (Watts) :
135 W
Product Status :
Obsolete
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
18V