ETSA240167UC-P5RP-SZ
Part No
ETSA240167UC-P5RP-SZ
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 40W
Approval Agency :
CE, cULus, PSE, TUVgs
Current - Output (Max) :
1.67A
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord
No Load Power Consumption :
300mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
40 W
Region Utilized :
North America
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V