96PSA-A84W12V1
Part No
96PSA-A84W12V1
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 84W
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Approval Agency :
CB, CE
Current - Output (Max) :
7A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Polarization :
Power (Watts) :
84 W
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V