PSC15R-050-RPK
Part No
PSC15R-050-RPK
Manufacturer
PHIHONG USA
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W
Manufacturer :
PHIHONG USA
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
AS/NZS, cULus, IEC
Current - Output (Max) :
3A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
GB 1002, Multi-Blade (Sold Separately)
Input Type :
Fixed Blade, Multi-Blade (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
15 W
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Region Utilized :
United Kingdom
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
5V