CENB1150A1851F01
Part No
CENB1150A1851F01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 150W
Current - Output (Max) :
8.3A
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
No Load Power Consumption :
500mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 35°C
Output Connector :
Rectangular, 6 Position
Polarization :
Power (Watts) :
150 W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
18V
Datasheets
CENB1150A1851F01
Manufacturer related products
    BATT CHARGER DESKTOP 12V 600MA
    BATT CHARGER DESKTOP 12V 2.5A
    BATT CHARGER WALL MOUNT 6V 400MA
    BATT CHRGR WALL MOUNT 12V 300MA
    BATT CHARGER WALL MOUNT 6V 600MA