TE30A4802B01
Part No
TE30A4802B01
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 30W
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
630mA
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
NEMA 1-15P
Input Type :
Multi-Blade (Single Blade Included)
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
30 W
Region Utilized :
North America
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
48V
Datasheets
TE30A4802B01
Manufacturer related products
    BATT CHARGER DESKTOP 12V 600MA
    BATT CHARGER DESKTOP 12V 2.5A
    BATT CHARGER WALL MOUNT 6V 400MA
    BATT CHRGR WALL MOUNT 12V 300MA
    BATT CHARGER WALL MOUNT 6V 600MA