L6R18-300
Part No
L6R18-300
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 30V 18W
Approval Agency :
CE, cUL, UL
Current - Output (Max) :
600mA
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
NEMA 1-15P
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Power (Watts) :
18 W
Product Status :
Obsolete
Region Utilized :
North America
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
30V
Datasheets
L6R18-300
Manufacturer related products
    THREE-PHASE EMI FILTER 480V 60A
    AC/DC CONVERTER 12V 100W
    AC/DC CONVERTER 12V 60W
    AC/DC CONVERTER 12V 55W
    AC/DC CONVERTER 12V 40W