SDI150-18-U2-P51
Part No
SDI150-18-U2-P51
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 150W
Approval Agency :
EN, FCC, SIQ, TUV
Current - Output (Max) :
8.34A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
150mW (Max)
Operating Temperature :
-30°C ~ 65°C
Output Connector :
Power DIN, 4 Pin
Polarization :
Power (Watts) :
150 W
Product Status :
Obsolete
Region Utilized :
Europe
Standard Number :
55011 Class B; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 61000-6-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
18V