ETSA180066UDC-P5P-SZ
Part No
ETSA180066UDC-P5P-SZ
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 12W
Stock
85
Approval Agency :
cULus, GS, PSE
Cord Length :
Current - Output (Max) :
660mA
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C8
Input Type :
Cord
No Load Power Consumption :
300mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
12 W
Region Utilized :
North America
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
18V