ETSA480083U-P5P-SZ
Part No
ETSA480083U-P5P-SZ
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 40W
Stock
10
Approval Agency :
CE, cULus, GS, PSE
Current - Output (Max) :
830mA
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
300mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
40 W
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
48V