P25A13A-R1B
Part No
P25A13A-R1B
Manufacturer
MEAN WELL
Description
AC/DC DSKTP ADPT 5V/12V/-5V 25W
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, cULus, GS
Current - Output (Max) :
2.5A, 800mA, 300mA
Efficiency :
70%
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
DIN, 5 Pin
Polarization :
Power (Watts) :
25 W
Product Status :
Obsolete
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
5V, 12V, -5V