GS18E48-P1J
Part No
GS18E48-P1J
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 25W
Approval Agency :
CB, CE, GS, TUV
Current - Output (Max) :
520mA
Efficiency :
Level V
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
KSC 8305
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
300mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 50°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Power (Watts) :
25 W
Region Utilized :
Europe
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
48V