CQB100W-110S12-CMFC
Part No
CQB100W-110S12-CMFC
Description
DC/DC CONVERTER 12V 101W
Stock
50
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
8.4A
Efficiency :
91%
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Power (Watts) :
101W
Standard Number :
50155; 60950-1; 62368-1
Type :
Open Frame
Voltage - Input (Max) :
160V
Voltage - Input (Min) :
43V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
12V