CHE75W-24S05-CM
Part No
CHE75W-24S05-CM
Manufacturer
Cincon
Description
DC/DC CONVERTER 5V 75W
Stock
11
Manufacturer :
Cincon
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
15A
Efficiency :
91%
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Power (Watts) :
75W
Product Status :
Not For New Designs
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
5V