TEQ 20-7213WIR
Part No
TEQ 20-7213WIR
Description
DC/DC CONVERTER 15V 20W
Stock
10
Current - Output (Max) :
1.33A
Efficiency :
87%
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 93°C (With Derating)
Power (Watts) :
20W
Voltage - Input (Max) :
160V
Voltage - Input (Min) :
43V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
15V
Datasheets
TEQ 20-7213WIR
Manufacturer related products
    CMC 145UH 5.2A 2LN TH
    CMC 450UH 5.2A 2LN TH
    CMC 55UH 5.7A 2LN TH
    CMC 33.3UH 4A 2LN TH
    CMC 45UH 2LN TH