PDQE10-Q24-S5-U
Part No
PDQE10-Q24-S5-U
Description
DC/DC CONVERTER 5V 10W
Stock
77
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
2A
Efficiency :
83%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
10W
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
5V