PDQE15-Q24-S24-U
Part No
PDQE15-Q24-S24-U
Manufacturer
Bel
Description
DC/DC CONVERTER 24V 15W
Stock
15
Manufacturer :
Bel
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
625mA
Efficiency :
91%
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 95°C (With Derating)
Power (Watts) :
15W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
24V