PDQE20-Q48-S5-U
Part No
PDQE20-Q48-S5-U
Description
DC/DC CONVERTER 5V 20W
Stock
20
Current - Output (Max) :
4A
Efficiency :
90%
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 95°C (With Derating)
Power (Watts) :
20W
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
5V