PDQE15-Q48-D5-U
Part No
PDQE15-Q48-D5-U
Description
DC/DC CONVERTER +/-5V 15W
Stock
20
Current - Output (Max) :
1.5A, 1.5A
Efficiency :
86%
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Power (Watts) :
15W
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
5V