STMGFS80483R3
Part No
STMGFS80483R3
Description
DC/DC CONVERTER 3.3V 59W
Stock
5
Current - Output (Max) :
18A
Efficiency :
90%
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
59W
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
76V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
3.3V