PV75-36D15400-01
Part No
PV75-36D15400-01
Manufacturer
Mornsun
Description
DC/DC CONVERTER 15V 20V-400V 75W
Stock
2
Manufacturer :
Mornsun
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
2A, 112.5mA
Efficiency :
70%
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
75W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
3300V
Voltage - Input (Min) :
250V
Voltage - Isolation :
6 kV
Voltage - Output 1 :
15V
Voltage - Output 2 :
20V ~ 400V