CFB750-300S15N-CMFD
Part No
CFB750-300S15N-CMFD
Manufacturer
Cincon
Description
DC/DC CONVERTER 15V 750W
Stock
25
Manufacturer :
Cincon
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
50A
Efficiency :
88%
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C (With Derating)
Power (Watts) :
750W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
425V
Voltage - Input (Min) :
200V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
15V