PYB10-Q24-D15-U
Part No
PYB10-Q24-D15-U
Manufacturer
Bel
Description
DC/DC CONVERTER +/-15V 10W
Stock
42
Manufacturer :
Bel
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
Approval Agency :
EN, IEC
Current - Output (Max) :
333mA, 333mA
Efficiency :
88%
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
10W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
15V