AHV12V1KV3MAW
Part No
AHV12V1KV3MAW
Manufacturer
Analog Technologies
Description
HV 12V to 1kV 3W DC-DC Converter
Stock
3
Manufacturer :
Analog Technologies
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
3mA
Efficiency :
70%
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 55°C
Power (Watts) :
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
13V
Voltage - Input (Min) :
11V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
0 ~ 1000V