DTJ1524S15
Part No
DTJ1524S15
Manufacturer
XP Power
Description
DC/DC CONVERTER 15V 15W
Manufacturer :
XP Power
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, UL
Current - Output (Max) :
1A
Efficiency :
88%
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Power (Watts) :
15W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
15V