DTJ2048S12
Part No
DTJ2048S12
Description
DC/DC CONVERTER 12V 20W
Current - Output (Max) :
1.67A
Efficiency :
89%
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Power (Watts) :
20W
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
12V