AM20EW-4812D-NZ-ST
Part No
AM20EW-4812D-NZ-ST
Description
DC/DC CONVERTER +/-12V 20W
Current - Output (Max) :
834mA, 834mA
Efficiency :
88%
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
20W
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
12V