DTE1048S48
Part No
DTE1048S48
Description
DC/DC CONVERTER 48V 10W
Stock
5
Approval Agency :
CB, CE
Current - Output (Max) :
208mA
Efficiency :
84%
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Power (Watts) :
10W
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
48V