CPP15F36
Part No
CPP15F36
Manufacturer
Semiconductor Circuits, Inc.
Description
DC/DC CONVERTER 3.3V 50W
Stock
1
Manufacturer :
Semiconductor Circuits, Inc.
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
15A
Efficiency :
90%
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
50W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
72V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
3.3V