RPM20-2415DFW/N
Part No
RPM20-2415DFW/N
Manufacturer
RECOM Power
Description
DC/DC CONVERTER +/-15V 20W
Manufacturer :
RECOM Power
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
667mA, 667mA
Efficiency :
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
Power (Watts) :
20W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9.5V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
15V