RPM30-243.3SEW
Part No
RPM30-243.3SEW
Manufacturer
RECOM Power
Description
DC/DC CONVERTER 30W
Manufacturer :
RECOM Power
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
Efficiency :
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
Power (Watts) :
30W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Open Frame
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9.5V