STMGFS15243R3-R
Part No
STMGFS15243R3-R
Description
DC/DC CONVERTER 3.3V 13W
Current - Output (Max) :
4A
Efficiency :
87%
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
13W
Type :
Open Frame
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
3.3V