CHB50W-24S48-CM
Part No
CHB50W-24S48-CM
Description
DC/DC CONVERTER 48V 50W
Current - Output (Max) :
1.04A
Efficiency :
83%
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Power (Watts) :
50W
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
48V