CHB100W-24S05-CM
Part No
CHB100W-24S05-CM
Manufacturer
Cincon
Description
DC/DC CONVERTER 5V 100W
Manufacturer :
Cincon
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
20A
Efficiency :
84.5%
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Power (Watts) :
100W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
5V