CPD250-4530G
Part No
CPD250-4530G
Manufacturer
Bel Power Solutions
Description
DC/DC CNVRTR 5V 3.3V +/-12V 250W
Manufacturer :
Bel Power Solutions
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, CSA, cUL, EN, TUV, UL
Current - Output (Max) :
40A, 40A, 5.5A, 2A
Efficiency :
82.2%
Mounting Type :
Compact PCI®
Number of Outputs :
4
Operating Temperature :
Power (Watts) :
250W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
5V
Voltage - Output 2 :
3.3V
Voltage - Output 3 :
12V