VFK600-D24-S32
Part No
VFK600-D24-S32
Manufacturer
Bel
Description
DC/DC CONVERTER 32V 608W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
19A
Efficiency :
91%
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Power (Watts) :
608W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
32V