1/16A12-P4-C
Part No
1/16A12-P4-C
Description
DC/DC CONVERTER 62V 4W
Current - Output (Max) :
64mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Power (Watts) :
4W
Voltage - Input (Max) :
16V
Voltage - Input (Min) :
11V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
62V
Datasheets
1/16A12-P4-C
Manufacturer related products
    EXTRA SMALL SERIES +100V, 100MW
    A-SERIES DC TO HVDC CONVERTER, S
    DC DC CONVERTER 10000V 15W
    DC DC CONVERTER 2000V 30W