BCM3814V60E10A5C02
Part No
BCM3814V60E10A5C02
Manufacturer
Vicor
Description
DC/DC CONVERTER 9V 1350W
Manufacturer :
Vicor
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
150A
Efficiency :
97%
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 100°C
Power (Watts) :
1350W
Product Status :
Obsolete
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
60V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
9V