DK1501-9EP
Part No
DK1501-9EP
Manufacturer
Bel Power Solutions
Description
DC/DC CONVERTER 15V 150W
Manufacturer :
Bel Power Solutions
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial), Railway
Approval Agency :
cCSAus, CE, NEMKO
Current - Output (Max) :
10A
Efficiency :
85%
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 71°C (With Derating)
Power (Watts) :
150W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
220V
Voltage - Input (Min) :
44V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
15V