EZA11K-320240
Part No
EZA11K-320240
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
Description
DC/DC CNVRTR 240V 320V 11000W
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
45.8A / 34.4A
Efficiency :
95%
Mounting Type :
Rack Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 50°C
Power (Watts) :
11000W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed, Bidirectional
Voltage - Input (Max) :
300V / 400V
Voltage - Input (Min) :
150V / 240V
Voltage - Isolation :
2.2 kV
Voltage - Output 1 :
240V / 320V