AMSR3-12NZ-O-B
Part No
AMSR3-12NZ-O-B
Description
4W DC/DC Converter
Current - Output (Max) :
3A
Efficiency :
97%
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
36W
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
16V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
12V