RSD-30L-3.3
Part No
RSD-30L-3.3
Description
DC/DC CONVERTER 3.3V 20W
Current - Output (Max) :
6A
Efficiency :
84%
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
20W
Voltage - Input (Max) :
72V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
3.3V