AMSROL10-4812NZ-96
Part No
AMSROL10-4812NZ-96
Description
50W DC/DC Converter
Current - Output (Max) :
10A
Efficiency :
95%
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
120W
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
16V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
12V