WAD150-24S48W
Part No
WAD150-24S48W
Manufacturer
P-DUKE Technology, Inc.
Description
DC/DC CONVERTER 48V 154W
Manufacturer :
P-DUKE Technology, Inc.
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial), Railway
Approval Agency :
CB, CE, cURus
Current - Output (Max) :
3.2A
Efficiency :
86%
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Power (Watts) :
154W
Product Status :
Active
Standard Number :
50155; 60950-1
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
48V